Jak obniżyć rachunki za prąd w restauracji?

Jak obniżyć rachunki za prąd - wynajmijzmywarke.pl

Prowadzisz restaurację? Niewykluczone, że rachunki za prąd stanowią jeden z Twoich największych stałych wydatków. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że zużywasz tyle energii i boisz się kolejnych podwyżek cen? Sprawdź już teraz, jak obniżyć rachunki za prąd! Istnieje wiele sposobów na ich zredukowanie, a tym samym zwiększenie zysków.

 

Jak obniżyć rachunki za energię w restauracji?

W trudnym biznesie restauracyjnym optymalizacja kosztów jest niezwykle ważna. Często stanowi ona o „być albo nie być” danego miejsca. Dlatego warto przyjrzeć się rachunkom, szczególnie tym za prąd. Niekiedy wydaje się, że niewiele można zrobić w kwestii ich obniżenia, ale zwykle to nieprawda. Nawet drobne zmiany mogą być odpowiedzią na to, jak zmniejszyć rachunki za prąd. Dzięki nim więcej pieniędzy zostanie w Twojej kieszeni i nie będziesz musiał się tak bardzo obawiać kolejnych podwyżek cen prądu.

Koszty energii w restauracji to nie tylko oświetlenie - wynajmijzmywarke.pl
Koszty energii w restauracji mogą być bardzo wysokie. Ich redukcja nawet o kilkanaście procent to więc zwykle spory zysk dla właściciela! Warto wykorzystać moc małych zmian, by uzyskać wyraźne oszczędności.

 

Czy zmiana dostawcy i taryfy się opłaca?

Jeśli rachunki za prąd wydają Ci się nienaturalnie wysokie, być może warto przyjrzeć się ofercie dostawcy i taryfie, według której naliczane są opłaty. Niekiedy tylko zmiana taryfy jest w stanie wyraźnie pomóc. Przedsiębiorcom prowadzącym restauracje zwykle poleca się taryfy dwu- lub trzystrefowe, które zapewniają tańszy prąd w godzinach szczytu i droższy w godzinach zamknięcia lokalu. Przed zmianą należy jednak wykonać dokładne symulacje i obliczenia, by upewnić się, że faktycznie pomoże obniżyć rachunki.

Niekiedy rozwiązaniem może być również zmiana dostawcy prądu. Niektóre firmy proponują bowiem po prostu korzystniejsze warunki od innych. Tutaj również należy jednak uważać, by nie dać się złapać na chwilową lub pozorną promocję. Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć rachunki za prąd, każdy taki ruch musi być przemyślany!

 

Sprawdź też: Zmywarka do restauracji – 5 kryteriów optymalnego wyboru

 

Jak obniżyć rachunki za prąd – rozsądne gospodarowanie energią

Jeśli jesteś pewien, że korzystasz z najlepszych możliwych warunków współpracy z dostawcą prądu, czas wziąć sprawy w swoje ręce. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie zużycia energii, co z całą pewnością przełoży się na niższe opłaty. O czym warto pamiętać?

  • Stosowanie energooszczędnych źródeł światła (żarówek, świetlówek) wysokiej jakości to podstawa. Zużywają one wielokrotnie mniej energii niż żarówki „tradycyjne”, a ponadto są znacznie trwalsze, przez co wymienia się je rzadziej.
  • Kontrola zużycia światła pomoże dodatkowo obniżyć rachunki za prąd. Należy przypominać pracownikom o wyłączaniu światła w nieużywanych przez dłuższy czas pomieszczeniach. Warto również zainstalować programatory czasowe i/lub czujniki ruchu, które automatycznie zadbają o oszczędzanie prądu.
  • Właściwie dobrane urządzenia to kolejny ważny krok dla każdego, kto chce wiedzieć, jak zmniejszyć rachunki za prąd. Warto zwracać uwagę na klasę energetyczną szczególnie tych sprzętów, które są używane najczęściej. Lodówka czy zmywarka energooszczędna na pewno będą znakomitym wyborem.
  • Racjonalne korzystanie z urządzeń również jest ważne. Zmywanie należy uruchamiać dopiero po całkowitym zapełnieniu zmywarki, a możliwości energochłonnego pieca konwekcyjnego warto wykorzystać, przygotowując w nim jednocześnie kilka potraw.
  • To samo tyczy się ogrzewania i klimatyzacji. Podczas wietrzenia pomieszczeń powinno się wyłączać urządzenia grzewcze lub klimatyzatory, które w przeciwnym razie muszą pracować ze zdwojoną siłą. Warto też kontrolować termostat – często jeden lub dwa stopnie nie robią wielkiej różnicy gościom, za to ogromną różnicę w portfelu.
  • Bardzo ważne jest ponadto wyłączanie nieużywanych sprzętów, aby nie pozostawały ciągle w trybie czuwania, który zużywa całkiem sporo energii. Nowoczesne urządzenia (np. ekspresy do kawy) są gotowe do pracy w kilkanaście do kilkudziesięciu sekund po włączeniu, dlatego nie ma potrzeby, by były stale włączone, jeśli nie są stale używane. Wszystkie zbędne urządzenia należy również wyłączać na czas zamknięcia restauracji – dotyczy to również sprzętu komputerowego na zapleczu.
  • Zadbaj również o detale – sprawdź, czy pracy piekarnika nie zaburza przypalony na jego dnie tłuszcz, a agregat lodówki nie jest przykryty grubą warstwą kurzu. Wszystko to wpływa na obniżenie efektywności sprzętów. Ponadto warto regularnie sprawdzać uszczelki i zawiasy, szczególnie w urządzeniach chłodniczych, aby upewnić się, że mechanizm zamykający działa prawidłowo.
  • Sposobem na to, jak obniżyć rachunki za prąd może być również zwiększenie wydajności energetycznej całego budynku. Wydajność grzania i klimatyzacji może być obniżana np. przez nieszczelne okna czy drzwi lub nieocieplony strop.
  • W niektórych przypadkach korzystne może się też okazać wzięcie spraw we własne ręce. Jeśli restauracja mieści się w budynku należącym do Ciebie, zwykle bez problemu możesz zamontować na dachu panele fotowoltaiczne produkujące darmową energię ze słońca. To sposób na znaczne obniżenie rachunków za prąd oraz uniezależnienie się od dostaw z sieci!

 

Sposobów na to, jak obniżyć rachunki za energię w restauracji jest na tyle dużo, że z całą pewnością znajdziesz co najmniej kilka do wdrożenia od zaraz. Z całą pewnością warto, bo niższe opłaty to wyższy zysk dla Ciebie!

 

To może Cię zainteresować: Sposoby oszczędzania wody w lokalu gastronomicznym – do wdrożenia od zaraz!

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane