Zmywarka gastronomiczna używana – co sprawdzić przed kupnem?

Zmywarka gastronomiczna używana z zestawem akcesoriów – wynajmijzmywarke.pl

Używana zmywarka gastronomiczna może być świetnym wyborem do lokalu gastronomicznego, który nie dysponuje zbyt dużym budżetem. Wybierając sprzęt z drugiej ręki można sporo zaoszczędzić i pozwolić sobie na lepszej jakości model. Używane zmywarki czasami mogą jednak powodować dużo kosztownych problemów w krótkim czasie po zakupie. Jak tego uniknąć? Co sprawdzić przed kupnem?

Wynajmij zmywarkę gastronomiczną z serwisem i naprawami w cenie abonamentu!

Konfigurator zmywarek

Zmywarka gastronomiczna z drugiej ręki – czy warto?

Niektórzy uważają, że kupowanie używanego sprzętu jest zbyt ryzykowne. W przypadku tak kosztownych, a jednocześnie wytrzymałych urządzeń jak zmywarki może to być jednak doskonały pomysł. Najtańsze nowe urządzenia kosztują kilka tysięcy złotych – są to najprostsze zmywarki podblatowe. Większe i wydajniejsze modele mogą jednak wymagać wkładu finansowego znacznie przekraczającego 100 tys. zł. W takim przypadku tańsza o kilkadziesiąt procent zmywarka używana pozwala na uzyskanie ogromnych oszczędności. Mogą one być istotne szczególnie na początku działalności biznesowej, pomagając w zmniejszeniu ryzyka związanego z otwarciem lokalu. Uzyskane dzięki zakupowi używanej zmywarki nadwyżki finansowe można też przeznaczyć na inne potrzebne wydatki – na przykład marketing, który pozwoli zwiększyć obroty i szybciej „odpracować” koszt urządzenia.

Nie można jednak zapominać, że zmywarki używane są dostępne w zróżnicowanym stanie. Przed dopełnieniem transakcji trzeba się więc upewnić, co dokładnie jest jej przedmiotem! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę.

Czytaj też: Jak podłączyć zmywarkę przemysłową. Wskazówki + najczęstsze błędy

Używane zmywarki – na co zwracać uwagę przed zakupem?

Używana zmywarka może Ci z powodzeniem posłużyć przez wiele lat, nie ulegając żadnym poważnym awariom. Trzeba jednak starannie wybierać kupowane urządzenie, ponieważ zdarza się, że pozorna okazja staje się pułapką. Jeśli interesują Cię zmywarki gastronomiczne używane, przeglądaj dostępne oferty pod kątem poniższych kryteriów.

Renoma producenta używanej zmywarki

Zmywarka używana dobrej, znanej marki (takiej jak Winterhalter) jest stworzona z myślą o wieloletniej intensywnej eksploatacji. W związku z tym powinna się charakteryzować mniejszym ryzykiem awarii. Markowe urządzenie to również większa funkcjonalność i bardziej zaawansowane technologie zapewniające łatwiejszą, tańszą eksploatację.

Zmywarka gastronomiczna kapturowa Winterhalter – wynajmijzmywarke.pl
Używana zmywarka renomowanego producenta nie powinna sprawiać Ci problemów podczas użytkowania ze względu na wysoką jakość komponentów i przystosowanie do intensywnego wykorzystania. Przykładem mogą być urządzenia Winterhalter o bardzo niskiej awaryjności.

Dostępność serwisu i części zamiennych

Kupując zmywarkę używaną prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z serwisu lub naprawy szybciej niż w przypadku nowego modelu. Dlatego warto się upewnić, że fachowa pomoc i części zamienne są łatwo dostępne. Dobrze sprawdzić również ceny serwisu pogwarancyjnego oraz najczęściej psujących się czy wymagających regularnej wymiany komponentów (jak np. filtr). Dzięki temu kupiony po atrakcyjnej cenie sprzęt nie zaskoczy Cię w przyszłości wysokimi kosztami utrzymania.

To może Cię zainteresować: Najczęściej psujące się części zmywarek i koszty ich naprawy

Stosowane technologie i funkcje

Nowoczesne zmywarki gastronomiczne mają wiele systemów i funkcji, które nie tylko ułatwiają codzienną pracę, ale również zmniejszają koszty eksploatacji. Zmywarka używana może być równie funkcjonalna i oszczędna, ale warto się upewnić między innymi, czy posiada systemy uzdatniające i oszczędzające wodę oraz jak dużo energii zużywa do pracy. Tak jak w przypadku każdego urządzenia do profesjonalnej kuchni, należy też sprawdzić dostępne programy i funkcje, upewniając się, że są zgodne z potrzebami.

Pochodzenie i historia zmywarki używanej

Prawidłowo użytkowana kilkuletnia zmywarka gastronomiczna może być bezproblemowa i bardzo funkcjonalna. Niewłaściwe postępowanie w przeszłości może jednak skutkować powstawaniem ukrytych wad, które wkrótce doprowadzą do usterek. Dlatego zawsze upewnij się, skąd pochodzi dane urządzenie. Jeśli sprzedawca nie oferuje żadnego rodzaju gwarancji, dobrze jest poprosić o sprawdzenie urządzenia niezależnego fachowca. W porównaniu z ceną zmywarki, nawet tej używanej, jest to niewielki koszt, a znaczenie takiej opinii może być ogromne.

Używany sprzęt gastronomiczny – wybierz wynajem zamiast zakupu

Jeśli nie masz nic przeciwko korzystaniu w swojej restauracji czy kawiarni ze zmywarki używanej, warto rozważyć jej wynajem. To metoda znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza od zakupu. Dlaczego? Przede wszystkim, będąc najemcą, otrzymujesz szeroko zakrojone wsparcie. Klienci korzystający z naszej oferty mają gwarancję sprawności urządzenia i pełną opiekę serwisową. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu sprzętu wystarczy je zgłosić, aby otrzymać pomoc fachowca. W przypadku poważniejszych usterek dostarczane jest urządzenie zastępcze. Dzięki temu żadna sytuacja nie utrudni pracy lokalu. Wynajem jest także bardzo korzystny cenowo i pozwala zrezygnować z dużych inwestycji – wiąże się tylko ze stałą comiesięczną opłatą (ceny zaczynają się już od 300 zł/mies., cena netto). Wynajmijzmywarke.pl posiada wysokiej jakości nowe i używane zmywarki kapturowe, zmywarki podblatowe, zmywarki kompaktowe i zmywarki do garnków. Są to urządzenia renomowanej marki Winterhalter, przystosowane do pracy w zróżnicowanych warunkach. Zapewniamy bezpłatną instalację, konfigurację, gwarancję i serwis podczas całego okresu trwania najmu, a także pomoc w doborze odpowiedniego modelu.

Zachęcamy do skorzystania z konfiguratora lub bezpośredniego kontaktu z konsultantem.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane