Wyposażenie cukierni – 4 sprzęty must have 

Wyposażenie cukierni – 4 sprzęty must have

Prowadzenie cukierni wymaga przede wszystkim wyposażenia lokalu we wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria. W takich miejscach najczęściej nie tylko sprzedaje się gotowe wyroby, ale często się je również przyrządza lub podgrzewa przed podaniem. Jakie wyposażenie małej cukierni jest absolutnie niezbędne, by rozpocząć działalność?

Sprzęt do cukierni – jak go dobrać?

Wyposażenie do cukierni zawsze powinno być dobrane w taki sposób, aby odpowiadało zadaniom wykonywanym w danym miejscu. Kompletując urządzenia i akcesoria, trzeba wziąć pod uwagę między innymi to:

  • czy w lokalu wyłącznie sprzedaje się produkty na wynos, czy jest prowadzona także część gastronomiczna, tj. czy klienci mogą zjeść ciasta na miejscu,
  • czy cukiernia prowadzi tylko sprzedaż, czy również piecze wypieki lub je podgrzewa przed podaniem,
  • jakie produkty są oferowane – tylko suche ciastka i ciasta nie wymagające chłodzenia, czy także torty i wypieki z masami wymagają przechowywania w niskich temperaturach,
  • czy sprzedaje się słodycze w opakowaniach, czy kroi się je i waży na miejscu. 

Wszystkie te czynniki warto uwzględnić podczas kompletowania wyposażenia małej cukierni. Dodatkowo trzeba również wziąć pod uwagę ilość miejsca, jakim dysponuje lokal, kwestie związane z instalacją czy obostrzeniami sanitarnymi.

Sprawdź też: Jak obliczyć zwrot inwestycji w biznes gastro?

Cukiernia – wyposażenie, którego nie może zabraknąć

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, przygotowaliśmy zestawienie wyposażenia do cukierni, o które zdecydowanie warto zadbać przed uruchomieniem takiego lokalu. Oczywiście dokładna charakterystyka sprzętu do cukierni zależy od konkretnych potrzeb, jednak poniżej opisane urządzenia z pewnością przydadzą się w każdym miejscu prowadzącym sprzedaż słodyczy.

Witryna cukiernicza

Jest to sprzęt, który pełni dwie ważne funkcje. Zapewnia wyrobom cukierniczym przechowywanie w odpowiedniej temperaturze, która pozwala zachować ich świeżość i trwałość oraz umożliwia prezentowanie wypieków klientom. 

Witryna cukiernicza to wyposażenie do cukierni, o które trzeba zadbać nawet w bardzo małych lokalach. Jest to podstawa, której nie może zabraknąć. Dobrą wiadomością jest z pewnością to, że takie lodówki ekspozycyjne można kupić w wielu wariantach. Różnią się od siebie przede wszystkim wymiarami i liczbą półek. Możesz zatem dopasować je idealnie do warunków panujących w Twojej cukierni.

Piece i piekarniki

Jeśli Twój lokal zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także przygotowywaniem wypieków na miejscu, obowiązkowym sprzętem do cukierni musi być wysokiej klasy piekarnik lub piec konwekcyjny. Najczęściej takich urządzeń ustawia się co najmniej kilka, by pieczenie ciast i ciastek mogło odbywać się szybciej i sprawniej. 

Piekarnik także możesz dobrać do konkretnych potrzeb pod względem wielkości, wydajności, mocy czy dodatkowych funkcji.

Kasa i waga

Cukiernie najczęściej oferują ciasta i ciasteczka na wagę. Dlatego urządzając takie miejsce, nie można pominąć profesjonalnego sprzętu do ważenia. Warto wybrać taki, który jest nowoczesny, działa precyzyjnie i jest łatwy w obsłudze. 

Na wyposażeniu cukierni nie może zabraknąć także kasy. Obowiązek jej używania wynika z przepisów podatkowych. Urządzenie rejestrujące sprzedaż można połączyć z wagą, aby przyspieszyć dokonywanie transakcji i mieć pewność, że naliczanie należności odbywa się w pełni precyzyjnie. 

Zmywarka do cukierni

To także niezbędny sprzęt do cukierni, niezależnie od jej wielkości i tego, na jakich zasadach działa. Pamiętaj, że wszystkie blachy, ruszty do pieczenia, tace czy talerze muszą być bardzo dokładnie myte. Akcesoria, które mają kontakt z żywnością, należy regularnie czyścić, aby usunąć z nich resztki jedzenia oraz przywrócić im higieniczną czystość.

Ręczne mycie naczyń w cukierni się nie sprawdzi – ciasta zwykle zawierają sporo tłuszczu, którego zmycie w zlewozmywaku może być bardzo uciążliwe lub nawet niemożliwe. Właśnie dlatego zmywarka do cukierni jest niezwykle przydatnym sprzętem.

Kobieta za ladą cukierni przy witrynie z ciastami

Wyposażenie cukierni zawsze musi być dobrane do charakteru danego lokalu oraz sposobu, w jaki on działa, na przykład czy piecze ciasta na miejscu, czy tylko je sprzedaje. 

Zmywarka do cukierni – kupić czy wynająć?

Jeśli szukasz zmywarki do cukierni, weź pod uwagę, że standardowy sprzęt przeznaczony do użytku domowego może nie wystarczyć. W takich lokalach najczęściej używa się blach, rusztów czy tac, które mają spore rozmiary. W domowym sprzęcie mogą się one po prostu nie zmieścić. Ponadto ich mycie nie będzie odbywało się tak efektywnie, jak przy wykorzystaniu urządzeń przeznaczonych do użytku profesjonalnego.

Zwykle są one dość drogie, jednak nie zawsze musisz kupować ich na własność. Korzystną opcją jest wynajęcie zmywarki do cukierni. Dzięki temu nie musisz ponosić jednorazowego kosztu zakupu, a ponadto masz do wyboru bardzo szeroki asortyment urządzeń.

Możesz wybrać dokładnie taką zmywarkę do cukierni, jakiej potrzebujesz. Specjaliści przyjadą do Twojego lokalu, zamontują i skonfigurują sprzęt – nie musisz robić tego samodzielnie. Jeśli natomiast nie wiesz, na jaki model się zdecydować, doradzą Ci podczas podejmowania decyzji.

W znalezieniu optymalnego rozwiązania pomoże Ci wygodny konfigurator. Skorzystaj z niego, aby znaleźć sprzęt do cukierni idealny dla siebie. 

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane