Zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania – co się właściwie kryje pod tą nazwą?

Zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania - wynajmijzmywarke.pl

Higiena to jedna z najważniejszych kwestii, o którą musi dbać właściciel lokalu gastronomicznego. Zachowanie najwyższych standardów w tej dziedzinie jest bowiem gwarantem bezpieczeństwa gości. Dlatego też w każdym lokalu potrzebna jest zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania. Co to takiego? Czym różni się od zwykłej zmywarki, a czym od wyparzarki? Przeczytaj, a wszystko stanie się jasne.

Zmywarka z wyparzarką – o co właściwie chodzi? Wyjaśniamy

W lokalu gastronomicznym takim jak restauracja, kawiarnia, pub czy bar podczas dużego ruchu zużywanych jest mnóstwo naczyń. Trudno sobie wyobrazić ich ręczne zmywanie, szczególnie tam, gdzie w ciągu godziny obsługuje się naprawdę wielu gości. Dlatego profesjonalna zmywarka gastronomiczna to w zasadzie wymóg w każdym takim lokalu. To urządzenie, które nie tylko usprawnia proces mycia, ale również sprawia, że jest bardziej oszczędny, wykorzystując minimalne ilości wody i energii.

Dokładne umycie naczyń w zmywarce w warunkach domowych jest całkowicie wystarczające. Biznes gastronomiczny rządzi się jednak zupełnie innymi prawami. Dlatego konieczne jest również wyparzanie każdej użytej filiżanki, widelca i talerza. Wyparzarka gastronomiczna jest niezbędna w każdym lokalu, zgodnie z wymogami sanitarnymi. Bez maszyny z funkcją wyparzania sanepid na pewno nie pozwoli na otwarcie lokalu! Podczas gdy domowa zmywarka pracuje w temperaturze maksymalnie 60-70°C, wyparzanie wymaga temperatury 80-90°C. Tylko w takich warunkach zginą wszelkie zarazki.

Zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania – najlepszy wybór do restauracji i nie tylko

Zmywarka i wyparzarka gastronomiczna wcale nie muszą być osobnymi urządzeniami. Wręcz przeciwnie – obecnie stosuje się przede wszystkim urządzenia typu dwa w jednym. Zmywarko-wyparzarka gastronomiczna zapewnia skuteczne czyszczenie naczyń, a następnie ich odkażanie za pomocą wysokiej temperatury. Odpowiednio dobrany program zabija wszelkie drobnoustroje, dzięki czemu zastawa może z powrotem powędrować na stoły.

Funkcja wyparzania pozwala zapewnić nieskazitelną czystość wszystkich naczyń oraz sztućców. Jest to prosty i bezproblemowy sposób na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Wykorzystanie wysokiej temperatury jest znacznie bardziej korzystne niż odkażanie za pomocą specjalnych detergentów. Ponadto jest bezpieczniejsze dla materiałów, z których wykonuje się zastawę stołową. Ponadto zmywarka gastronomiczna z wyparzaczem bardzo szybko przygotuje naczynia i sztućce do ponownego wykorzystania.

Zmywarko-wyparzarka gastronomiczna może umyć i zdezynfekować każdy rodzaj zastawy. Jest szybka i oszczędna, dzięki czemu usprawnia pracę lokalu.

Zmywarko-wyparzarka gastronomiczna – korzyści

Zmywarko-wyparzarka gastronomiczna przede wszystkim pozwoli Ci spełnić wymagania sanepidu w zakresie higieny i zagwarantować gościom bezpieczeństwo. Dobrze dobrana może jednak również zapewnić wiele innych korzyści. Jakich?

Mycie i sterylizacja naczyń są dzięki niej bardzo proste i szybkie. Nowoczesne urządzenia stosują bardzo szybkie programy mycia i wyparzania. Oczywiście cały proces odbywa się automatycznie – zadaniem pracownika jest tylko załadowanie, a po skończonym cyklu rozładowanie kosza. Uniwersalna zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania jednocześnie umyje i wysterylizuje zarówno talerze, jak i na przykład szklanki czy kieliszki. Wszystkie naczynia można do niej wkładać razem, o nic się nie martwiąc.

Nowoczesne zmywarki gastronomiczne z funkcją wyparzania są też bardzo oszczędne. Ich użytkowanie na pewno kosztuje mniej niż zatrudnienie pracownika na tzw. zmywak. Dzięki zaawansowanej technologii zużywają minimalną ilość energii czy wody. Sprawia to, że nie trzeba się obawiać horrendalnych rachunków. Dzisiejsze urządzenia nie wymagają też stosowania dużej ilości detergentów do efektywnego mycia, co pozwala na dalsze oszczędności. Te wszystkie cechy sprawiają, że korzystanie z wysokiej klasy zmywarko-wyparzarki gastronomicznej pomaga Ci również być bardziej „eko”!

Zmywarki gastronomiczne z funkcją wyparzania – jak wybierać?

Potrzebna Ci zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania? Na rynku znajdziesz wiele urządzeń tego typu – na pewno nie można w tym przypadku narzekać na brak opcji. Jak wybrać tę właściwą?

  • Upewnij się, że parametry mycia i wyparzaniazgodne z wymogami sanepidu.
  • Dobierz zmywarkę odpowiedniej wielkości. Jej pojemność powinna odpowiadać „przerobowi” lokalu.
  • Zwróć uwagę na przeznaczenie urządzenia. Na rynku można znaleźć takie do naczyń i do szkła, a także zmywarki uniwersalne.
  • Sprawdź, ile trwa cykl mycia i wyparzania. Może się to okazać niezwykle ważne w eksploatacji.
  • Zwróć uwagę na producenta. Nie każda zmywarka gastronomiczna z wyparzaczem będzie taka sama. Zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania Winterhalter lub innej renomowanej marki na pewno Cię nie zawiedzie, zapewniając niezawodne działanie, efektywność i oszczędność.

Odpowiedni wybór zmywarki z wyparzarką może znacząco wpłynąć na działanie lokalu gastronomicznego, niezależnie od jego typu. Pamiętaj jednak, że wcale nie musisz jej kupować! Wynajem zmywarek gastronomicznych to często znacznie lepsze rozwiązanie zapewniające świetny sprzęt, stałe, przewidywalne koszty oraz pełną obsługę serwisową.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane