Zmywarka przenośna gastronomiczna – gdzie się sprawdzi najlepiej?

Zmywarka przenośna – kompaktowa - wynajmijzmywarke.pl

Zmywarki gastronomiczne to urządzenia o dużej mocy i możliwościach, ale niekoniecznie dużych rozmiarach. Dostępne są urządzenia kompaktowe mieszczące się w każdej przestrzeni, a nawet przenośne. Sprawdź, czym wyróżnia się najmniejsza zmywarka gastronomiczna i gdzie można ją zamontować.

Kompaktowa zmywarka nablatowa z pełnym serwisem w cenie – Mercedes wśród zmywarek!

Sprawdź!

Zmywarka przenośna – mała zmywarka o wielu zastosowaniach

Czym jest zmywarka przenośna? Tym mianem mogą być nazywane różne urządzenia do mycia naczyń zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego wykorzystania. Najczęściej wyróżniają się one bardzo małymi wymiarami oraz możliwością uruchomienia w każdym miejscu z dostępem do prądu. Wodę najczęściej można dostarczyć ręcznie do zbiornika lub poprzez podłączenie urządzenia do kranu.

Mini zmywarka przenośna do małej kuchni – wymiary urządzenia

Wśród zmywarek uznawanych za przenośne dominują przede wszystkim modele nablatowe zajmujące niewiele miejsca na dowolnej równej powierzchni i nie wymagające zabudowy. Najmniejsza zmywarka tego typu zajmuje na kuchennym blacie podobną przestrzeń co automatyczny ekspres do kawy. Jej atutem jest również łatwość podłączenia. Oczywiście takie urządzenia są projektowane charakteryzuje również minimalne wykorzystanie energii i zużycie wody do skutecznego zmywania.

Trzeba przyznać, że przenośna zmywarka to urządzenie niszowe, przeznaczone raczej do domowego użytku. Dysponując niewielką przestrzenią, warto jednak również zwrócić uwagę na profesjonalne zmywarki typu kompaktowego. Zajmują one bardzo mało przestrzeni, dzięki czemu nadają się do wielu miejsc. Jednocześnie mogą mieć jednak duże możliwości w zakresie bardzo szybkiego i efektywnego zmywania.

Czym charakteryzuje się mała zmywarka?

Mała zmywarka to pojęcie względne. W przypadku użytkowania domowego tym mianem najczęściej określa się wąskie modele (o szerokości nie większej niż 55 cm), które mieszczą się pod blatem nawet w niewielkim aneksie kuchennym. Takie urządzenie może być równie funkcjonalne i skuteczne co tradycyjne. Zwykle kompaktowa zmywarka jest też zaskakująco pojemna. Z łatwością poradzi sobie z myciem naczyń nawet 4-osobowej rodziny. W kategorii zmywarek kompaktowych dość często można też znaleźć urządzenia charakteryzujące się niską emisją hałasu. To bardzo praktyczne w aneksach kuchennych połączonych z salonem oraz w kawalerkach. Cicha zmywarka mobilna lub kompaktowa może pracować zarówno w nocy, jak i za dnia, nie zakłócając spokoju domowników.

W przypadku urządzeń profesjonalnych pojęcie „mała zmywarka” oznacza często nieco większe urządzenia. Zwykle są to jednak modele podblatowe, które łatwo wpisują się w aranżację niewielkiej małych kuchni lub pomieszczeń gospodarczych. Najmniejsza profesjonalna zmywarka kompaktowa często bywa przeznaczona do szkła – tego typu urządzenia są popularne np. w niewielkich pubach, ponieważ łatwo można je zmieścić pod barem. Istnieją jednak również uniwersalne modele o bardzo kompaktowych rozmiarach umożliwiające mycie różnego typu naczyń w małych lokalach. Nowoczesne urządzenia tego typu są oczywiście szybkie i efektywne, a także energooszczędne.

Sprawdź też: Zmywarka do gastronomii – jak dobrze zorganizować w niej miejsce + akcesoria must-have

Mała zmywarka gastronomiczna – gdzie może się sprawdzić?

Gdzie sprawdzi się mała zmywarka? To urządzenie przydatne wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na większe modele, np. kapturowe. Dzięki niewielkim rozmiarom, a często również dyskretnej, cichej pracy, najmniejsze zmywarki nie wymagają montażu w osobnych pomieszczeniach. Mogą być umieszczane w małych lokalach takich jak wspomniane już puby, kawiarnie, piekarnie, sklepy i wiele innych. Nadają się również do przyczep i foodtrucków. W tych miejscach doskonale może się sprawdzić również przenośna zmywarka do naczyń. Co więcej, kompaktowe urządzenie dowolnego typu można wykorzystać w charakterze uzupełniającym. Może być zawsze pod ręką, co ułatwia jego użytkowanie.

Może Cię zainteresować: Zmywarka do kawiarni – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając zmywarkę przenośną lub kompaktową należy jedynie pamiętać o prawidłowym doborze parametrów. Jeśli urządzenie ma być przeznaczone do wykorzystania profesjonalnego, musi wykazywać się szybkością i wydajnością charakterystyczną dla zmywarek gastronomicznych. Wobec urządzeń domowych stawia się zdecydowanie mniejsze wymagania, przez co zmywanie trwa znacznie dłużej.

Mała zmywarka to idealne urządzenie do niewielkich lokali gastronomicznych, sklepów i foodtrucków. Mieści się pod blatem lub na blacie i pracuje cicho, dzięki czemu nie musi być montowana w osobnym pomieszczeniu.

Czy kompaktowa zmywarka nablatowa/podblatowa może być uniwersalna?

Uniwersalne zmywarki gastronomiczne to zwykle dość duże urządzenia. Dzięki temu mieszczą się w nich różnorodne naczynia – nie tylko talerze, ale również garnki czy większe tace lub pojemniki GN. Montaż takiego sprzętu nie zawsze ma jednak sens. Czasami jest zaś wręcz niemożliwy. Dlatego rozwiązaniem może być mała zmywarka o podobnym zastosowaniu. Tego typu urządzenia są dostępne m.in. w ofercie renomowanego producenta Winterhalter.

Interesuje Cię najmniejsza zmywarka o uniwersalnym zastosowaniu? Szukasz sprzętu, który wspomoże Twój biznes gastronomiczny prowadzony w niewielkim lokalu? Koniecznie sprawdź naszą ofertę. Zachęcamy również do kontaktu w celu uzyskania porady od naszych fachowców. Pomożemy Ci wybrać właściwe urządzenie i zaproponujemy korzystne warunki wynajmu.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane