Zmywarka przemysłowa – ile kosztuje, od czego to zależy i jak obniżyć jej cenę?

Zmywarki przemysłowe – ceny zmywarek gastronomicznych - wynajmijzmywarke.pl

Ceny zmywarek przemysłowych są znacznie wyższe niż tych domowych, ale nie powinno to dziwić nikogo, kto wie, jak różne możliwości mają te dwa typy urządzeń. Jeśli chcesz kupić profesjonalne urządzenie, będziesz musiał zainwestować. Ile? To zależy! Dowiedz się, ile może kosztować zmywarka przemysłowa wraz z podłączeniem i czy można w jakiś sposób obniżyć jej cenę.

Zmywarka domowa a zmywarka przemysłowa – cena to nie wszystko

Jeśli interesuje Cię zmywarka przemysłowa, cena może przerazić. Tego typu urządzenia są często wielokrotnie droższe od modeli domowych. Wykonują tę samą pracę jednak tylko pozornie. Dlatego domowa zmywarka nigdy nie sprawdzi się w lokalu gastronomicznym czy innym podobnym miejscu. Urządzenia przemysłowe, przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania są przede wszystkim znacznie szybsze. Standardowy program zautomatyzowanego zmywania trwa zaledwie kilka minut, dzięki czemu okazuje się ono znacznie szybsze niż zmywanie ręczne. Ponadto zmywarki gastronomiczne mają bardzo ważną funkcję wyparzania, która sprawia, że naczynia używane do podawania gościom potraw i napojów są nie tylko czyste, ale również wysterylizowane. Dostępne są modele wyspecjalizowane do konkretnych rodzajów naczyń (np. szkła, naczyń, garnków). Zwykle mają również większą pojemność i więcej możliwości personalizacji dzięki doborowi rozmaitych koszy. Wszystko to sprawia, że ceny zmywarek do naczyń o przeznaczeniu przemysłowym po prostu muszą być wyższe niż ceny zmywarek domowych. W zamian oferują jednak niebywałą skuteczność, a odpowiednio eksploatowane mogą posłużyć przez bardzo długi czas.

Zmywarka przemysłowa – zmywarka kapturowa - wynajmijzmywarke.pl
Ceny zmywarek do naczyń typu przemysłowego są wyższe z kilku powodów. W skrócie – są to po prostu bardziej zaawansowane, wydajniejsze i wytrzymalsze urządzenia. Dlatego nie należą do tanich.

Ceny zmywarek do naczyń o przeznaczeniu gastronomicznym

Ile kosztuje zmywarka gastronomiczna? To pytanie, na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Urządzenia należące do tej grupy są bowiem bardzo różnorodne. W zależności od typu i klasy zmywarki, cena będzie różna. Liczą się też takie czynniki jak marka, dodatkowe funkcje (np. filtr uzdatnienie wody) czy pojemność. Ile kosztuje zmywarka przemysłowa? Cena w zależności od rodzaju kształtuje się następująco:

 • zmywarki do szkła to urządzenia raczej niewielkich rozmiarów, idealnie mieszczące się np. pod barem. Ich ceny zaczynają się już od ok. 4 tys. zł., ale mogą dochodzić nawet do 20 tys.;
 • najtańsze zmywarki do naczyń (nazywane też uniwersalnymi ze względu na możliwość dostosowania do różnych zastosowań) można kupić za 4,5-5 tys. zł, ale te najdroższe kosztują nawet 20 tys.;
 • zmywarki kapturowe są bardzo wydajne i polecane przede wszystkim do dużych i średnich lokali gastronomicznych; ich ceny zaczynają się od niecałych 10 tys. zł, ale mogą przekraczać nawet 50 tys. zł wraz z całym osprzętem do efektywnego mycia;
 • specjalne zmywarki do tac i garnków oferujące mocne programy odpowiednie nawet do trudnych zabrudzeń to wydatek rzędu od ok. 10 do nawet 80 tys. zł.

Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że cena zmywarki gastronomicznej może nie uwzględniać dodatkowego wyposażenia. Nie bierze też pod uwagę tego, ile kosztuje montaż zmywarki. Ponadto zakup to jedynie początek wydatków związanych z użytkowaniem zmywarki. Podczas obowiązywania gwarancji zwykle trzeba kupować tylko odpowiednią chemię, ale po zakończeniu obowiązywania ochrony trzeba się liczyć również z koniecznością odpłatności za serwisowanie, konserwację, naprawę i wymianę części.

Sprawdź też: Zmywarka kapturowa – kupić nową, wziąć w leasing czy wynająć?

Zmywarka gastronomiczna – cena. Czy można ją obniżyć?

Czy faktycznie zawsze trzeba inwestować tak duże kwoty, chcąc korzystać z wysokiej jakości sprzętu? Niekoniecznie! Jeśli nie dysponujesz odpowiednia gotówką i nie chcesz lub nie możesz wziąć kredytu, masz również inne możliwości, takie jak:

 • zakup używanej zmywarki – cena takiego urządzenia może być atrakcyjna, a jego jakość dobra; problemem może się jednak okazać brak ochrony gwarancyjnej i/lub większa awaryjność;
 • leasing – alternatywa dla kredytu wymagająca jedynie stałych comiesięcznych opłat, zwykle z koniecznością wykupu urządzenia po zakończeniu obowiązywania umowy;
 • wynajem – możliwość korzystania z wysokiej jakości sprzętu w zamian za niską miesięczną opłatę, bez konieczność martwienia się o żadne dodatkowe koszty i bez obowiązku wykupu urządzenia.

Dlaczego wynajem zmywarki przemysłowej jest korzystnym rozwiązaniem?

Wynajem zmywarki do celów przemysłowych pozwala nie tylko ograniczyć koszty, ale również lepiej nimi zarządzać. W wynajmijzmywarke.pl:

 • opłata za wynajem jest stała i przystępna (zwykle wyraźnie niższa niż w przypadku leasingu);
 • koszt podłączenia zmywarki leży po stronie wynajmującego;
 • najemca nie musi się też martwić o koszty utrzymania sprzętu – formalnie należy on do wynajmującego, dlatego to właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność konserwacji czy dokonywania napraw (to również kolejna rzecz, która wyróżnia wynajem od leasingu);
 • w razie poważnej awarii wynajmujący dostarcza najemcy urządzenie zastępcze, dzięki czemu wydarzenia losowe nie muszą negatywnie wpływać na pracę lokalu gastronomicznego czy innej firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach wynajmu? A może interesuje Cię konkretna oferta? Skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane