Zmywarka przemysłowa do naczyń – TOP 3 naszych najchętniej wybieranych modeli

Zmywarka przemysłowa do naczyń wraz z całą stacją do zmywania – wynajmijzmywarke.pl

Mycie naczyń w gastronomii to niezwykle ważny element. Zgodnie z przepisami sanitarnymi – jeden z najważniejszych, jeśli chodzi o bezpieczeństwo gości. Jego sprawne przeprowadzenie ma również wpływ na poprawne funkcjonowanie lokalu i szybkość obsługi. Dlatego zmywarka przemysłowa do naczyń to w zasadzie obowiązkowe wyposażenie każdej profesjonalnej kuchni. Sprawdź przegląd modeli najchętniej wybieranych przez klientów Wynajmijzmywarke.pl!

Zmywarka przemysłowa do naczyń a zmywarka domowa – podstawowe różnice

Dlaczego w profesjonalnej kuchni potrzebna jest zmywarka przemysłowa do naczyń? Ponieważ tego typu urządzenia różnią się znacząco od zmywarek używanych w domach. Ich kluczową charakterystyką jest zmywanie w wysokich temperaturach. Dzięki temu proces pozwala na wyeliminowanie większości szkodliwych drobnoustrojów. Oznacza to, że nie trzeba już stosować żadnych dodatkowych procedur (np. wyparzania czy mycia środkami antybakteryjnymi) – zmywarka przemysłowa z funkcją wyparzania podczas procesu mycia przeprowadza też dezynfekcję.

Ponadto zmywarki przemysłowe do naczyń wyróżniają się:

  • krótkimi cyklami zmywania (trwającymi nie więcej niż kilka minut), co pozwala na szybkie mycie dużych ilości naczyń;
  • zróżnicowaną wielkością i pojemnością, co umożliwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb lokalu;
  • przystosowaniem do zmywania konkretnych grup naczyń – odpowiedni dobór programu zmywania oraz wyposażenia zmywarki (kosze, stojaki itp.) pozwala dostosować ją do mycia talerzy, sztućców, szkła barowego, naczyń bistro, blach i innych elementów.

Są to również urządzenia przystosowane do intensywnej, niemal ciągłej pracy, a przy tym bardzo oszczędne. Dlatego zmywarka przemysłowa do naczyń w lokalu gastronomicznym nie tylko pomaga pracować bezpieczniej i wygodniej, ale również redukuje koszty eksploatacyjne.

Zmywarki przemysłowe do naczyń – nasze najpopularniejsze modele

Szukasz sposobu na skuteczne, szybkie i oszczędne mycie naczyń w gastronomii? Potrzebujesz odpowiedniej zmywarki przemysłowej? Poniżej znajdziesz 3 najpopularniejsze modele z naszej oferty. Być może to zestawienie zainspiruje Cię przy wyborze.

1. Zmywarka kapturowa z serii PT

Zmywarki kapturowe to najpopularniejszy typ urządzeń przemysłowych do średniej i dużej gastronomii. Swoją nazwę zawdzięczają konstrukcji z charakterystycznym „kapturem”. Charakteryzują się sporą pojemnością i wygodą użytkowania – wkładanie do nich naczyń i wyjmowanie koszy z umytymi elementami nie sprawia najmniejszego problemu.

Seria PT od Winterhalter składa się z szybkich, oszczędnych i skutecznych urządzeń, które różnią się rozmiarami. W zależności od potrzeb można wybrać rozmiar M, L lub XL. Największe zmywarki przemysłowe do naczyń bez problemu mieszczą duże, nietypowe naczynia i elementy wyposażenia kuchni (np. tace czy blachy). Mniejsze bez problemu zmieszczą się natomiast w niewielkiej kuchni, oferując znakomitą wydajność i wszechstronność. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu każdy z modeli może być przystosowany do mycia rozmaitych elementów – w tym talerzy, naczyń bistro, szkła czy sztućców. Co niezwykle ważne, podobnie jak wszystkie zmywarki przemysłowe do naczyń z gamy Winterhalter, modele należące do serii PT są niezawodne.

Może Cię również zainteresować: Zmywarka kapturowa – bestsellery Winterhalter do średniej i dużej gastronomii

2. Zmywarki podblatowe z serii UC

Właściciele mniejszych lokali gastronomicznych chętnie wybierają natomiast zmywarki podblatowe. Są to kompaktowe, choć nie mniej skuteczne urządzenia, które mogą służyć do zmywania różnych typów naczyń i wyposażenia kuchennego. Podblatowe zmywarki przemysłowe do naczyń zajmują niewiele miejsca i mogą być używane zarówno na zapleczu, jak i pod barem. Dzięki temu sprawdzają się w różnych typach lokali.

W ofercie Winterhalter znajdują się zmywarki podblatowe dostosowane do różnych typów elementów. Seria UC zawiera urządzenia:

  • do szkła,
  • do naczyń,
  • do naczyń bistro,
  • do sztućców.

Odpowiednio dobrane wyposażenie pozwala do maksimum wykorzystać przestrzeń komory i zapewnić idealne rezultaty zmywania za każdym razem. Urządzenia są też szybkie i oszczędne – każdy cykl zużywa niewielkie ilości energii elektrycznej, wody i detergentów. Automatyczne programy (z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb) przyspieszają proces zmywania i zwiększają komfort obsługi. Każdy z wariantów dostępny jest w kilku rozmiarach oraz wersji wolnostojącej i do zabudowy. Dzięki temu zmywarki przemysłowe do naczyń z serii UC bez problemu można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się zarówno w niewielkich restauracjach i bistro, jak i w kawiarniach czy pubach.

Rodzina zmywarek podblatowych Winterhalter z serii UC – wynajmijzmywarke.pl
Podblatowe zmywarki przemysłowe do naczyń z serii UC występują w czterech wariantach w zależności od przeznaczenia, a także w czterech rozmiarach. Są tak popularne m.in. dzięki możliwości dopasowania do potrzeb użytkownika.

3. Zmywarki do garnków i przyrządów kuchennych z serii UF

W dużych profesjonalnych kuchniach często używa się sporych garnków, naczyń i nieforemnych elementów wyposażenia kuchennego, które nie mieszczą się do standardowych komór zmywarek. Tego typu elementy niejednokrotnie ulegają też silnym zabrudzeniom. Dlatego niezbędne jest maszynowe mycie naczyń tego typu w specjalnie przeznaczonych do tego urządzeniach.

Pojemne przemysłowe zmywarki do garnków i przyrządów kuchennych z serii UF występują w trzech rozmiarach dostosowanych do rozmaitych potrzeb użytkowników. Są przeznaczone przede wszystkim do dużych kuchni gastronomicznych, w tym największych restauracji. Znakomicie sprawdzają się też w piekarniach czy masarniach, umożliwiając skuteczne czyszczenie i wyparzanie nawet dużych naczyń i przyborów. Charakteryzują się wysoką mocą przy minimalnym zużyciu energii, a dzięki innowacyjnym konstrukcjom są niezwykle skuteczne, wykorzystując jedynie minimalne ilości wody i detergentów. Składane drzwi i automatyczne programy zmywania ułatwiają natomiast obsługę.

Sprawdź też: Zmywarka do garnków i tac – jaki model i jak dobrać chemię? 

Jesteś zainteresowany doborem zmywarki, która idealnie spełni Twoje wymagania? Sprawdź nasz konfigurator!

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane