Zmywarka do przedszkola – co brać pod uwagę przy wyborze?

Jaka zmywarka do przedszkola - wynajmijzmywarke.pl

Mimo coraz większej popularności cateringu wiele przedszkoli wciąż dysponuje własnymi kuchniami, które na miejscu przygotowują wszystkie dania dla dzieci. Z całą pewnością warto przykładać dużą wagę do sprzętu, który się tam znajduje. Szczególnie ważna może być zmywarka do przedszkola. Powinna być ekonomiczna i przede wszystkim bezpieczna. Co to znaczy i jak wybrać właściwe urządzenie? Jaka zmywarka do przedszkola będzie najlepsza?

 

Jaka zmywarka do przedszkola – wskazówki ułatwiające optymalny wybór

Zmywarka pozwala na skuteczne i szybkie mycie, dlatego jest niezastąpiona w każdej profesjonalnej kuchni, również w przedszkolu. Pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale również energię. Nowoczesne urządzenia tego typu zużywają mało prądu i oszczędzają wodę. Sprawia to, że zakup zmywarki do przedszkola często skutkuje natychmiastowym obniżeniem rachunków. Ponadto niewątpliwie odpowiedni sprzęt ułatwi pracę personelu kuchni i pomoże mu działać sprawniej. Zmywarka to jednak również element kluczowy dla zachowania wysokich standardów higienicznych, które w placówce oświatowej są niezwykle ważne. Jest to więc nie tylko zalecany, ale wręcz niezbędny sprzęt! Na jakie parametry należy zwracać uwagę i jak wybrać zmywarkę do przedszkola?

 

Zmywarko-wyparzarka do przedszkola – sprzęt pierwszej potrzeby

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na typ urządzenia. Zmywarko-wyparzarka do przedszkola to jedyny słuszny wybór. Konieczne jest zastosowanie odpowiednio wysokich temperatur, które usuną wszelkie drobnoustroje. Tylko wtedy korzystanie z naczyń jest wystarczająco bezpieczne. 

O konieczności zastosowania zmywarki z wyparzarką w przedszkolu mówią przepisy sanitarne. Placówki oświatowe objęte są nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wymaga się od nich przestrzegania Dobrych Praktyk Higienicznych i Produkcyjnych oraz zasad HACCP. Zgodnie z tymi przepisami konieczne jest wyparzanie naczyń, to znaczy zmywanie ich w temperaturze 70-90°C. Dlatego też wybrany sprzęt musi dawać taką możliwość.

 

Jaka zmywarka do przedszkola?

Kolejno warto się zająć rodzajem zmywarki. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań przeznaczonych do profesjonalnych kuchni. Z całą pewnością nie każde sprawdzi się tak samo. Decyzję trzeba jednak podejmować na podstawie indywidualnych potrzeb danej placówki – przede wszystkim ilości dostępnego miejsca oraz naczyń, które trzeba umyć w ciągu dnia. Najczęściej wybierane zmywarki do przedszkola to te zaliczane do grupy urządzeń uniwersalnych. Nadają się zarówno do talerzy czy sztućców, jak i naczyń używanych do gotowania – garnków, patelni, a także blach, tac czy pojemników GN. Właściwie dobrany rozmiar takiego sprzętu zapewni płynną, wygodną pracę w kuchni. W mniejszych placówkach można zamontować model kompaktowy gastronomicznej zmywarki.

Innym pomysłem może być zmywarka kapturowa, która pozwala na szybkie mycie i wygodne użytkowanie. Jest to urządzenie przeznaczone dla dużych przedszkoli, a także kuchni obsługujących np. kilka placówek. Kapturowa zmywarka z wyparzarką do przedszkola jest bardzo wydajna i nada się do zmywania dużych ilości naczyń w ciągu dnia.

Kompaktowa zmywarka gastronomiczna do kuchni w przedszkolu - wynajmijzmywarke.pl
Jaka zmywarka do przedszkola? Dobrym wyborem jest uniwersalna, szybka i skuteczna zmywarka kapturowa, jednak taki sprzęt wymaga odpowiedniej przestrzeni. Gdy jej nie ma, w przedszkolnej kuchni doskonale sprawdzi się model kompaktowej zmywarki gastronomicznej.

 

Zmywarka do przedszkola – zwróć uwagę na jakość

Jak wspomniano na początku, zmywarka do przedszkola zapewnia nie tylko higienę, ale również wygodniejszą i bardziej oszczędną pracę. Z pewnością warto się skupić na jakości. Nowoczesny sprzęt renomowanego producenta zapewni najlepsze parametry zarówno w zakresie skuteczności, jak i zużycia energii czy wody. Często inwestując zaledwie nieco więcej w sprzęt, można uzyskać znacznie większe oszczędności. Zwracaj uwagę na takie czynniki jak:

  • renoma producenta,
  • gwarancja,
  • czas trwania cyklu zmywania z wyparzaniem,
  • możliwość stosowania różnych programów,
  • dodatkowe funkcje i nowoczesne technologie umożliwiające dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb.

Dzięki temu zmywanie będzie ekonomiczne i wygodne.

 

Zmywarko-wyparzarka do przedszkola – zakup czy wynajem?

Warto pamiętać, że nie tylko inwestycja w zakup może Ci zapewnić dostęp do fantastycznego sprzętu. Alternatywą jest bowiem wynajem! Profesjonalna zmywarko-wyparzarka do przedszkola może być droga, a nie każda instytucja może sobie pozwolić na taki wydatek. Wówczas sprawdzi się wynajem, który pozwala na zredukowanie kosztów do atrakcyjnej miesięcznej opłaty, a ponadto zapewnia:

  • bezpłatne dowiezienie i montaż zmywarki,
  • dostęp do nieodpłatnego serwisu,
  • gwarancję przez cały okres najmu,
  • doradztwo przy wyborze właściwego urządzenia,
  • możliwość zmiany sprzętu na inny po zakończeniu okresu umowy.

 

Interesuje Cię wynajem zmywarki dopasowanej do Twoich potrzeb? Sprawdź naszą ofertę. Proponujemy szeroki wybór urządzeń, w tym takie, które idealnie sprawdzą się w przedszkolnej kuchni.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane