Zmywarka do garnków i tac – jaki model wybrać i jak dobrać chemię?

Garnki i tace gastronomiczne – wyposażenie profesjonalnej kuchni – wynajmijzmywarke.pl

Potrzeby zmywania w gastronomii są zdecydowanie większe niż te w domu. W profesjonalnej kuchni wymagane jest zastosowanie specjalnych zmywarek, które są niezwykle skuteczne, a przy tym szybkie. Z najbardziej zabrudzonymi naczyniami poradzi sobie specjalistyczna gastronomiczna zmywarka do garnków i tac. Dowiedz się, jaki model wybrać i jaką chemię zastosować, aby efekty zmywania były nieskazitelne.

Czym wyróżnia się zmywarka do garnków?

W kuchniach, w których każdego dnia produkowana jest znaczna liczba mocno zabrudzonych naczyń, potrzebne są zmywarki do zadań specjalnych, czyli modele przeznaczone do garnków i tac. Wyróżniają się one przede wszystkim mocą i pojemnością. Zmywarka do garnków stosuje najskuteczniejsze programy zmywania, dzięki którym w kilka minut rozpuszcza się tłuszcz i brud osadzony na powierzchni naczyń. Zapewnia jednocześnie najwyższy poziom higieny. Ma też pojemną, wysoką komorę, w której mieszczą się największe elementy wyposażenia kuchennego.

Pojemna zmywarka gastronomiczna do garnków i tac – wynajmijzmywarke.pl
Zmywarka do garnków wyróżnia się przede wszystkim skutecznością działania. Jednak jej rozmiar i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, dzięki którym dostęp do wnętrza jest wygodny, również nie są bez znaczenia.

Zmywarka do garnków i tac – jak wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że w profesjonalnej kuchni należy stosować tylko specjalistyczny gastronomiczny sprzęt do zmywania. Jak jednak wybrać zmywarkę do garnków i tac spośród wszystkich dostępnych modeli? Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie cech, na które warto zwracać uwagę.

 • Marka producenta nie zawsze jest istotna, ale w przypadku zmywarek gastronomicznych zwykle stanowi potwierdzenie jakości i niezawodności. Warto wybierać urządzenia renomowanych marek, które są obecne na rynku od lat, oraz sprawdzić, czy serwis zmywarek danej marki i części zamienne są łatwo dostępne.
 • Rozmiar to kolejna ważna cecha. Zmywarki do garnków i tac należą zwykle do większych urządzeń, choć dostępne są też modele kompaktowe zaliczane do tej kategorii. Większa komora to wygodniejsza obsługa, ale należy pamiętać, że uruchomienie niezapełnionej zmywarki jest nieekonomiczne.
 • Warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda obsługa zmywarki do garnków. W gastronomii liczy się czas, dlatego powinno być możliwe jej błyskawiczne uruchomienie, bez zbędnego programowania i wyboru zbyt wielu opcji.
 • Wydajność i skuteczność to kluczowe cechy każdej zmywarki gastronomicznej, a szczególnie tej, która musi sobie radzić z największymi zabrudzeniami. Zapoznaj się z informacją, jaką technologię stosuje dany model, zanim się na niego zdecydujesz.
 • Ekonomiczne mycie może mieć ogromny wpływ na koszty prowadzenia restauracji. Pomaga również chronić środowisko dzięki oszczędzaniu zasobów. Sprawdź, ile wody i energii zużywa zmywarka podczas mycia, aby dowiedzieć się, ile będzie Cię kosztowało jej utrzymanie. Warto równieżdopytać, czy dany model stosuje technologie takie jak odzysk ciepła, który pomaga zredukować zużycie energii.
 • Znaczenie mogą mieć też szczegóły dotyczące budowy zmywarki do garnków i tac – na przykład budowa drzwi. Powinny otwierać się w taki sposób, aby dostęp do wnętrza był wygodny i łatwy.

Wybór zmywarki do garnków i tac może nie być prosty. Warto jednak porównywać parametry i zalety, by zdecydować się na model najlepiej dopasowany do potrzeb w Twojej kuchni. Nie zapominaj również o uniwersalnych zaletach takich jak niezawodność, skuteczność czy oszczędność. Najczęściej w profesjonalnych kuchniach pojawiają się zmywarki kapturowe o takim przeznaczeniu i odpowiednio dopasowanej pojemności.

Czytaj też: Zmywarka kapturowa – bestsellery Winterhalter do średniej i dużej gastronomii

Zmywarka do tac i garnków – jak dobrać chemię?

Zmywanie garnków i tac to przede wszystkim konieczność usuwania dużych ilości tłustego brudu i nierzadko przypalonych resztek jedzenia. Jest to więc proces wymagający odpowiednio dobranych środków chemicznych. Do zmywarek do garnków i tac producenci zazwyczaj proponują specjalne preparaty stworzone z myślą właśnie o trudnych zabrudzeniach i intensywnym usuwaniu tłuszczu. W połączeniu z gorącą wodą używaną w procesie zmywania pomagają błyskawicznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia i pozostawiają naczynia higienicznie czyste.

Do skutecznego mycia tac i garnków potrzebujesz:

 • wysokiej jakości środka myjącego o dużej intensywności i potwierdzonej skuteczności w zakresie rozpuszczania tłuszczu;
 • nabłyszczacza o neutralnym pH, który przyspiesza proces suszenia naczyń i pomaga unikać osadów z kamienia;
 • środków o wysoce skoncentrowanych formułach, które są skuteczne i wydajne;
 • środków bezpiecznych dla materiałów, z których wykonywane są tace i garnki gastronomiczne (z neutralnym pH) – a więc stali nierdzewnej, czasami również aluminium, emalii, teflonu, kamienia itd.;
 • systemu uzdatniania wody, który pomoże poprawić jej jakość, a tym samym skuteczność mycia.

Jaką konkretną markę czy produkt wybrać? To zależy w znacznej mierze od parametrów zmywarki. Eksperci zalecają stosowanie chemii wskazanej przez producenta w instrukcji obsługi – niejednokrotnie jest to nawet warunek zachowania gwarancji na sprzęt! Ważne jest również odpowiednie dopasowanie dozowania środków myjących. W tej kwestii powinien Ci pomóc specjalista. Najczęściej dostosowaniem parametrów dozowania zajmuje się fachowiec montujący zmywarkę.

Sprawdź również: Chemia do zmywarki gastronomicznej a zwykłej – w czym tkwi różnica?

Szukasz idealnej zmywarki do garnków? Wcale nie musisz jej kupować! Sprawdź nasz konfigurator i znajdź model dla siebie, a następnie zapoznaj się z warunkami wynajmu. Zapraszamy!

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane