Serwis zmywarek gastronomicznych – ile kosztuje i jak zredukować jego koszty?

Serwis zmywarek – naprawa zmywarki gastronomicznej - wynajmijzmywarke.pl

Żadne urządzenie, szczególnie to intensywnie eksploatowane, nie jest w stu procentach niezawodne. Awarie się zdarzają, ale można zdecydowanie zmniejszyć częstotliwość ich występowania, stawiając na regularne serwisowanie. Sprawdź, jak często wymagany jest przeprowadzać serwis zmywarek gastronomicznych, aby utrzymać je w pełnej sprawności, ile to kosztuje i czy można w jakiś sposób zredukować te koszty.

Wynajem profesjonalnych zmywarek z pełnym serwisem w cenie – już od 330 zł/miesiąc

Sprawdź!

Na czym polega serwis zmywarek gastronomicznych i dlaczego jest tak ważny?

Zmywarki gastronomiczne należą do bardzo intensywnie eksploatowanych sprzętów. Podczas tzw. szczytu w lokalu często pracują niemal bez przerwy. Wpływa to na duże obciążenie wszelkich komponentów. Oczywiście specjalistyczne zmywarki gastronomiczne są przystosowane do ciągłej, intensywnej pracy. Ale utrzymanie ich w dobrym stanie wymaga regularnego serwisowania.

Ten artykuł też może Cię zainteresować: Jak dbać o zmywarkę przemysłową? Wskazówki eksploatacyjne

Serwis zmywarek gastronomicznych na etapie montażu urządzenia

Profesjonalny serwis zmywarek przydaje się już przy samym zakupie urządzenia. Sprzęt gastronomiczny Jego podłączenia powinien bowiem być podłączony przez dokonać fachowca z odpowiednimi uprawnieniami. Dobry serwisant poinformuje przy okazji o zasadach bezpiecznej eksploatacji urządzenia oraz udzieli wskazówek dotyczących uzyskania maksymalnej efektywności czy też możliwie oszczędnej pracy. Pomoże ponadto dobrać ustawienia, np. dotyczące twardości wody. Wszystko to pozwoli się upewnić, że sprzęt będzie pracował zgodnie z maksimum swoich możliwości.

Przeczytaj również: Jak podłączyć zmywarkę przemysłową? Wskazówki + najczęstsze błędy

Regularne przeglądy profesjonalnej zmywarki w ramach usługi serwisowania

Następnie serwis urządzeń gastronomicznych powinien pojawiać się w lokalu na regularnych przeglądach. Pozwalają one wcześnie wykryć rozmaite drobne nieprawidłowości lub usterki i zapewnić płynne, bezproblemowe działanie sprzętu na kolejne miesiące.

Naprawa urządzeń gastronomicznych w przypadku awarii

Oczywiście serwis to również naprawa zmywarek gastronomicznych. W przypadku urządzeń gastronomicznych zazwyczaj ważna jest nie tylko skuteczność, ale również szybka reakcja. Dostępny niemal „od ręki” serwisant to prawdziwy skarb – trudno sobie bowiem wyobrazić dłuższą działalność profesjonalnej kuchni bez zmywarki. Z tego też powodu dobry serwis gastronomiczny w przypadku konieczności przeprowadzenia bardziej skomplikowanej naprawy zaproponuje urządzenie zastępcze.

Serwis zmywarek to w pierwszej kolejności regularnie wykonywana konserwacja. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko wystąpienia rozmaitych usterek i przedłużyć żywotność urządzenia.

Ile kosztuje naprawa zmywarki i pozostałe usługi serwisowe?

Oczywiście profesjonalna naprawa sprzętu gastronomicznego czy też jego przegląd lub konserwacja to dodatkowe koszty dla właściciela. Nie można o tym zapominać, decydując się na zakup konkretnych urządzeń do lokalu. Ile kosztuje serwis sprzętu gastronomicznego? To oczywiście zależy od wielu czynników. Podczas obowiązywania gwarancji na urządzenie większość usług jest bezpłatna – z wyjątkiem tych, które wiążą się np. z nieprawidłową eksploatacją lub wyraźnymi błędami właściciela. Ochrona gwarancyjna trwa jednak tylko kilka lat, a następnie koszty obsługi serwisowej mogą się piętrzyć, szczególnie że im dłużej eksploatowana jest zmywarka, tym częściej może wymagać fachowego oka.

Naprawa zmywarki gastronomicznej – jakie to koszty?

Trudno określić ile kosztuje naprawa zmywarki. W zależności od uszkodzeń i elementów wymagających wymiany może to być kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. Sprawdź najczęściej psujące się części zmywarek i koszty ich naprawy. Serwisant zmywarek pobiera również opłatę za każdą wizytę – zwykle jest to 200-300 zł. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobów na oszczędności w tym zakresie.

Serwis zmywarek taniej – jak obniżyć koszty serwisowania urządzeń gastronomicznych?

Czy istnieje sposób na to, aby serwis zmywarek był tańszy? Na pewno można się o to postarać. Po pierwsze decydując się na zakup zmywarki, warto bardzo starannie wybrać jej markę i model. Naprawa urządzeń gastronomicznych bywa tańsza lub droższa, a wiele zależy od budowy sprzętu i dostępności części zamiennych. W niektórych przypadkach komponenty są bardzo drogie, co znacząco zawyża cenę każdej naprawy. Dlatego wybierając urządzenie do swojej kuchni, koniecznie sprawdź opinie nie tylko na temat jego funkcjonalności czy trwałości, ale również kosztów utrzymania i serwisu.

Serwis urządzeń gastronomicznych w ramach wynajmu

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jednak zupełna rezygnacja z zakupu zmywarki. Zamiast tego zdecydowanie lepiej ją wynająć za pośrednictwem wynajmijzmywarke.pl. Tego typu usługi są coraz popularniejsze między innymi ze względu na brak konieczności inwestowania dużych kwot na samym początku działalności oraz stałe koszty utrzymania. Wynajem zmywarki to regularna, comiesięczna opłata, która jest niezmienna. Pozwala to zdecydowanie lepiej planować i kontrolować budżet firmy. W cenie wynajmu wliczony jest również serwis zmywarek, dzięki temu zyskujesz pewność, że niezależnie od sytuacji nie będziesz ponosić dodatkowych kosztów, oraz montaż, właściwa konfiguracja i przeszkolenie z użytkowania.

Czytaj też: Zmywarka kapturowa – kupić nową, wziąć w leasing czy wynająć?

Jesteś zainteresowany wynajmem zmywarki gastronomicznej? Chcesz korzystać z wysokiej klasy sprzętu idealnie dopasowanego do potrzeb Twojego lokalu? Koniecznie sprawdź naszą ofertę! Proponujemy wynajem typu „wszystko w cenie” i szeroki wybór doskonałych urządzeń.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane