Profesjonalna zmywarka do butelek – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Profesjonalna zmywarka do butelek – wynajmijzmywarke.pl

Butelki należą do najtrudniejszych naczyń do mycia. Przez swoją budowę są podatne na zbieranie się zabrudzeń i wody w trudno dostępnych miejscach, co może prowadzić również do rozwoju drobnoustrojów. Dlatego konieczne są dokładne czyszczenie i dezynfekcja butelek wielokrotnego użytku – najlepiej przy pomocy profesjonalnych urządzeń. Sprawdź, jak wybrać zmywarkę do butelek.

Mycie i dezynfekcja butelek – największe wyzwania

Dokładne mycie i dezynfekcja butelek są niezbędne zawsze wtedy, gdy są one używane wielokrotnie, szczególnie do przechowywania lub podawania produktów żywnościowych. Niestety kształty tego typu naczyń zdecydowanie komplikują ich dokładne mycie – zarówno ręczne, jak i przy wykorzystaniu klasycznych zmywarek. Wąska szyjka utrudnia dotarcie do wnętrza wody czy też detergentu myjącego. Przez to zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny jest trudne. Oprócz niedostatecznej efektywności problemem może być również zbyt długi proces zmywania – jest on bowiem czasochłonny.

Czym jest zmywarka do butelek i dlaczego jej potrzebujesz?

Dlatego zalecanym rozwiązaniem jest zmywarka do butelek. To profesjonalne urządzenie zapewniające najwyższą jakość mycia i dezynfekcji przy każdym cyklu. Proces zmywania jest krótki i oszczędny, a jednocześnie stuprocentowo efektywny.

Proces skutecznego mycia butelek w zmywarce opiera się na zastosowaniu specjalnego kosza. Pozwala on na takie umieszczenie naczyń w komorze urządzenia, aby było możliwe ich umycie wewnątrz i na zewnątrz. Najlepszy rezultat daje jego połączenie z dyszą do butelek, która wtryskuje wodę do środka, a tym samym usuwa brud i wszelkie osady. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej temperatury roboczej jednocześnie odbywa się dezynfekcja butelek. W związku z tym zaraz po wyjęciu z urządzenia są one od razu gotowe do ponownego użytku.

Dodatkowym atutem jest czas trwania procedury – profesjonalne zmywarki pracują szybko, a pojedynczy cykl zmywania trwa od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.

Zmywarka do butelek – specjalna konstrukcja dysz i kosza

Jak się upewnić, że dezynfekcja i mycie butelek w zmywarce będą skuteczne? Oczywiście wybierając odpowiednie urządzenie. Kluczowa jest konstrukcja systemu używanego do mycia tych nietypowych naczyń. Powinien składać się z zestawu specjalnych dysz, które ułatwią wtryskiwanie wody do wnętrza każdej butelki i dokładne czyszczenie wnętrza. Konstrukcja kosza powinna natomiast umożliwić stabilne mocowanie butelek o różnych kształtach i wymiarach. W przypadku stosowania naczyń o zróżnicowanej wielkości (w tym mniejszych elementów) przydatne mogą być dodatkowe nasadki ułatwiające dopasowanie stojaka do każdego typu butelki.

Efektywne mycie i dezynfekcja butelek w zmywarce – pojemność komory

Ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki do butelek, jest jej pojemność. Należy dopasować ją do indywidualnych potrzeb w zakresie liczby używanych naczyń. Pojemność urządzenia zwykle jest bezpośrednio skorelowana z jego wymiarami. Zależy też od konstrukcji systemu zmywania, a więc kosza i dysz. Im większa pojemność, tym większe możliwości urządzenia w zakresie liczby butelek umytych w ciągu godziny.

Mycie butelek w zmywarce uniwersalnej – czy to możliwe?

Warto jednak wiedzieć, że zakup specjalnej zmywarki do butelek nie zawsze jest wymagany. Takie rozwiązanie będzie zalecane wszędzie tam, gdzie jest to jedyny wykorzystywany rodzaj szkła. W wielu miejscach lepiej sprawdzą się jednak zmywarki uniwersalne uzupełnione o odpowiednie akcesoria. Wiele firm produkujących profesjonalny sprzęt do gastronomii zapewnia możliwość skorzystania z takiego rozwiązania.

Jedną z nich jest Winterhalter – specjalny kosz do butelek współpracuje z wieloma urządzeniami z gamy producenta. Umożliwia on mycie i dezynfekcję butelek do wina, piwa i wielu innych typów produktów. Jest przystosowany także do obsługi karafek, dlatego może być wykorzystywany w lokalach gastronomicznych. Dzięki niemu można łatwo rozszerzyć zastosowanie posiadanego już sprzętu. Co więcej, kosze do butelek Winterhalter są zgodne z normą DIN SPEC 10534, zapewniając bezpieczeństwo higieniczne. Stosowane w szybkich i kompaktowych zmywarkach podblatowych gwarantują skuteczne, a także szybkie mycie butelek w zmywarce – nawet poniżej jednej minuty! Jednoczesne wyparzanie butelek w zmywarce sprawia, że po zakończeniu cyklu są one również zdezynfekowane.

Mycie butelek w zmywarce podblatowej Winterhalter – wynajmijzmywarke.pl
Skuteczne mycie butelek w zmywarce jest proste z zastosowaniem specjalnego kosza Winterhalter. Pasuje on do zmywarek podblatowych z serii UC.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając zmywarkę do butelek?

Na co jeszcze zwracać uwagę? Zmywarka do butelek powinna być jak najbardziej ekonomiczna w stosowaniu. Niskie zużycie energii i wody to możliwość znacznego obniżenia kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Nawet niewielkie różnice w specyfikacji mogą przekładać się na spore oszczędności na rachunkach, szczególnie jeśli urządzenie jest użytkowane niemal bez przerwy.

Najnowocześniejsze modele mają też systemy pozwalające na ograniczenie zużycia detergentów, między innymi dzięki uzdatnianiu wody. Dzięki temu naczynia są jeszcze czystsze, a oszczędności rosną. Należy pamiętać, że ekonomiczna zmywarka do butelek jest również przyjaźniejsza dla środowiska. Odpowiedni dobór sprzętu pozwala prowadzić biznes z poszanowaniem tak ważnych aspektów ekologicznych.

Interesują Cię szybkie mycie butelek w zmywarce oraz skuteczna dezynfekcja butelek do piwa, wina lub innych naczyń o podobnym zastosowaniu? Potrzebujesz uniwersalnego sprzętu, który poradzi sobie także z myciem butelek czy karafek? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Przejdź do konfiguratora już teraz i wybierz idealną zmywarkę dla siebie, a także kosz na butelki i inne akcesoria, które ułatwią codzienną pracę.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane