Nowoczesna zmywarka gastronomiczna – co wyróżnia sprzęt klasy premium?

Nowoczesne zmywarki Winterhalter – wynajmijzmywarke.pl

Zmywarka gastronomiczna to niezbędne wyposażenie profesjonalnej kuchni. Warto starannie wybierać urządzenia tego typu. Nie każde jest bowiem równie skuteczne, szybkie czy oszczędne. Co wyróżnia sprzęt klasy premium? Na jakie cechy i czynniki warto zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź!

Nowoczesna zmywarka gastronomiczna – podstawowe wymagania

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że profesjonalna zmywarka gastronomiczna to w zasadzie zupełnie inne urządzenie niż zmywarka domowa. Przede wszystkim zmywarka przemysłowa z funkcją wyparzania jest niezbędna w profesjonalnej kuchni w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu higieny. Zwykłe zmywarki domowe nie pracują w na tyle wysokich temperaturach, by móc usunąć z powierzchni naczyń wszelkie szkodliwe drobnoustroje.

Ponadto nowoczesna zmywarka gastronomiczna jest znacznie szybsza niż ta domowa. Współcześnie stosowane modele przeprowadzają cały cykl zmywania w czasie zaledwie kilku minut. Niektóre urządzenia mają programy trwające nawet poniżej minuty! Dzięki temu naczynia są błyskawicznie gotowe do ponownego wykorzystania. Co więcej, tego typu sprzęt jest przystosowany do bardzo intensywnej eksploatacji. Oczywiście nowoczesna zmywarka powinna być też skuteczna, niezawodna i oszczędna. Jak się upewnić, że spełni te wymagania? Należy zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania technologiczne!

Nowoczesna zmywarka klasy premium – uzdatnianie wody

W większości miejsc w Polsce woda wodociągowa jest twarda. To określenie oznacza, że zawiera duże ilości soli mineralnych (są to głównie sole wapnia i magnezu), które wytrącają się w postaci charakterystycznego osadu – tzw. kamienia.

Twarda woda stwarza więc sporo problemów, jeśli chodzi o użytkowanie zmywarki. Po pierwsze, powoduje odkładanie się kamienia na jej częściach, co może prowadzić do awarii. Po drugie, kamień osadza się także na naczyniach, dzięki czemu po wyjęciu ze zmywarki mogą potrzebować dodatkowego polerowania (dotyczy to przede wszystkim takich elementów jak szkło czy sztućce). Po trzecie, twarda woda sprawia, że chemia do zmywarki jest mniej efektywna. W związku z tym konieczne jest używanie większej ilości detergentów, aby zmywanie było skuteczne. Dlatego coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest uzdatnianie wody. Ale jeśli chcesz efektywnie spędzić czas jako student, to writingessayeast.com jest przydatnym źródłem do znalezienia pisarzy, którzy piszą eseje i pisanie zadań na zamówienie

Systemy pozwalające na uzdatnianie wody zazwyczaj są dostępne jako opcjonalne wyposażenie nowoczesnych zmywarek. Dzięki nim można zmniejszyć zużycie wody, energii i detergentów oraz poprawić jakość zmywania i zredukować koszty serwisu. Dlatego jeśli chcesz wybrać naprawdę nowoczesną zmywarkę, upewnij się, że ma tę funkcję. Dzięki niej możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Uzdatnianie wody – Winterhalter – wynajmijzmywarke.pl
Jakość wody ma ogromne znaczenie w przypadku prawidłowego działania zmywarki, skuteczności zmywania oraz jej żywotności. Dlatego uzdatnianie wody jest tak ważne. Warto wybrać urządzenie, które daje możliwość zainstalowania zaawansowanego systemu tego typu.

Odzysk ciepła z wody

Kolejną funkcją wpływającą na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych jest odzysk ciepła z wody. Pozwala ona na maksymalne wykorzystanie energii cieplnej. Zimna woda dopływowa jest w tym przypadku częściowo ogrzewana przez parę wytwarzaną podczas cyklu zmywania. Dzięki temu nowoczesna zmywarka podczas pracy zużywa zdecydowanie mniej prądu, co pozwala obniżyć jej koszty eksploatacyjne. Ponadto funkcja sprawia, że po otwarciu komory zmywarki ilość pary jest minimalna.

Zaawansowana filtracja zanieczyszczeń

Czystsza woda do mycia to zdecydowanie lepsze rezultaty zmywania. Dlatego warto zwrócić uwagę na stosowany przez zmywarkę system filtracji. W urządzeniach Winterhalter używany jest zaawansowany system filtracji ługu. Woda jest filtrowana w aż czterech etapach – podczas pierwszego są eliminowane największe cząsteczki brudu. Następne sita odfiltrowują coraz drobniejsze zanieczyszczenia, a w czwartym etapie uruchamiane jest sito pompy. Dzięki temu ten kluczowy element jest skutecznie chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi, a woda myjąca zawsze jest czysta.

Lepsza kontrola za sprawą podłączenia do sieci

Niektóre nowoczesne zmywarki można też podłączyć do sieci wi-fi. Wbrew pozorom jest to przydatna funkcja, która zapewnia wiele korzyści. Stosowany w sprzęcie Winterhalter system Connected Wash pozwala na łatwą kontrolę urządzeń i optymalizację procesów zmywania. Podłączona do sieci zmywarka sama informuje o błędach, wysyłając powiadomienia i może być monitorowana zdalnie z dowolnej lokalizacji. Ponadto system pokazuje, w jaki sposób można optymalizować pracę urządzenia i zapewnia dostęp do funkcji serwisowych. Dzięki temu skuteczność zmywania jest jeszcze większa, a dbanie o urządzenie łatwiejsze.

Szukasz nowoczesnej zmywarki dla swojego biznesu? Zależy Ci na wysokiej jakości sprzętu? Sprawdź naszą ofertę wynajmu cenionych zmywarek Winterhalter. Przejdź do konfiguratora, aby już teraz wybrać swoje urządzenie!

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane