Jak dbać o zmywarkę gastronomiczną, żeby służyła latami?

Zmywarka gastronomiczna! Niewiele jest rzeczy równie niezawodnych i pomocnych w profesjonalnej kuchni. Te niezastąpione maszyny dzień po dniu walczy z trudnościami, jakie niesie ze sobą każdego dnia mycie naczyń w gastronomii. Zmywarka firmy Winterhalter jest symbolem niezawodności i wytrzymałości, ale jak każde urządzenie, także i ona potrzebuje pewnej dawki TLC (Tender Loving Care) aby działać optymalnie przez wiele lat. Oto kilka wskazówek, jak zadbać o swoją zmywarkę gastronomiczną, aby Wasz związek trwał latami.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu

Odpowiednie czyszczenie zmywarki to absolutna podstawa, podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu AGD Zaleca się codzienne mycie filtrów oraz sprawdzanie ramion rozpylających. Bieżące czyszczenie komory zmywania oraz użycie odpowiednich środków chemicznych to klucz do utrzymania higieny i wydajności maszyny.

Stosuj odpowiednie środki chemiczne

Zmywarki osiągają maksymalną efektywność, gdy używa się do nich dedykowanych środków chemicznych. Te wysokiej jakości produkty są zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałe rezultaty mycia przy jednoczesnym dbaniu o maszynę. Jeżeli nie wiesz jak optymalnie dobrać środki do swojego typu zmywarki, skontaktuj się z producentem lub dystrybutorem. Zwykle doradcy marki udzielają informacji o odpowiednich środkach w momencie finalizowania zakupu lub najmu. Nie zapomnij zapytać o rabat na zakup środków chemicznych;)

Dowiedz się więcej o możliwościach wynajmu zmywarki gastronomicznej>>

Zadbaj o szczelności i uszczelki zmywarki

Kto choć raz ścierał niechcianą wodę z kafelków rozumie jak ważne są uszczelki. Niby niewiele, a jednak wszystko. Uszczelki drzwiowe są newralgicznym elementem każdej zmywarki. Upewnij się, że są one zawsze czyste i nie wykazują śladów zużycia. Regularna kontrola i ewentualna wymiana uszczelki zapewni skuteczność pracy maszyny.

Uważaj na twardość wody

Zbyt twarda woda może prowadzić do powstawania kamienia kotłowego, co negatywnie wpływa na pracę zmywarki. Rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich filtrów lub systemów zmiękczających wodę, które zapewnią optymalne warunki do pracy urządzenia.

Dbaj o prawidłową eksploatację zmywarki

Szkolenie personelu i dbałość o prawidłową eksploatację zmywarki również są istotne. Upewnij się, że Twoi pracownicy wiedzą, jak obsługiwać urządzenie, dozować środki chemiczne oraz postępować w przypadku awarii.

Zmywarka gastronomiczna to nie tylko urządzenie, ale również inwestycja, która przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez wiele lat, wspierając działalność Twojej kuchni. Dbając o regularne czyszczenie, prawidłową eksploatację i stosując odpowiednie środki chemiczne, zapewnisz sobie i swojemu zespołowi sprawnie działające zaplecze, które stoi u podstaw sukcesu każdej restauracji.

Wybierz zmywarkę dla siebie – skorzystaj z atrakcyjnej oferty wynajmu i ciesz się niskimi kosztami utrzymania sprzętu. Przejdź do konfiguratora już teraz>>

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane