Ile wody i prądu zużywa zmywarka gastronomiczna?

Zmywarka gastronomiczna – zużycie wody i prądu – wynajmijzmywarke.pl

Zmywarka gastronomiczna to jedno z ważniejszych urządzeń w profesjonalnej kuchni. Dzięki niemu możliwe jest przede wszystkim szybkie i skuteczne mycie naczyń. Co więcej, profesjonalny sprzęt tego typu nie tylko nie generuje wysokich kosztów utrzymania, ale wręcz umożliwia uzyskanie oszczędności. Jak to możliwe? Ile prądu i ile wody zużywa zmywarka?

Zmywarka czy mycie ręczne?

Zacznijmy od wyjaśnienia podstawowej kwestii – zmywarka czy mycie ręczne? Eksperci od lat podkreślają, że skorzystanie z odpowiedniego urządzenia jest znacznie lepszym wyborem, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne oraz dbałość o środowisko. Najczęściej podnosi się tę kwestię w kontekście zmywarek domowych. Dotyczy to jednak również sprzętu gastronomicznego. Co więcej, urządzenia do mycia naczyń w gastronomiizazwyczaj są jeszcze bardziej oszczędne. Wykorzystują bowiem zaawansowane systemy, które pozwalają zmywać szybko i skutecznie przy minimalnym zużyciu zasobów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile wody zużywa zmywarka i czemu zawdzięcza tak niskie jej zużycie oraz ile prądu pobiera zmywarka.

Może Cię również zainteresować: Jak dbać o zmywarkę przemysłową? Wskazówki eksploatacyjne

Profesjonalna zmywarka – zużycie wody

Ile wody zużywa zmywarka? To oczywiście zależy. Najważniejsze czynniki, które wpływają na to, ile litrów wody zużywa zmywarka podczas jednego cyklu, to:

  • wielkość (pojemność) urządzenia,
  • zastosowane technologie,
  • użyty program zmywania.

Jak to wygląda w praktyce? Zmywarki Winterhalter z serii UC (podblatowe) zużywają na jedno mycie w zależności od modelu, wersji oprogramowania i zastosowanego programu mycia od 1,8 do 3,4 l wody. W przypadku większych zmywarek kapturowych z serii PT ta wartość wynosi od 2,2 do 3,8 l. Z kolei charakteryzujące się wysoką mocą i skutecznością zmywarki do garnków z serii UF zużywają od 4,7 do 9 l wody do płukania podczas jednego cyklu. Są to zdecydowanie mniejsze ilości od tych, jakie są zużywane podczas mycia ręcznego. To dlatego odpowiedź na pytanie, czy zmywarka oszczędza wodę, wydaje się oczywista.

Zmywarki podblatowe Winterhalter – wynajmijzmywarke.pl
Ile wody zużywa zmywarka gastronomiczna? Naprawdę niewiele. W przypadku zmywarek podblatowych Winterhalter na jedno mycie potrzeba zaledwie od 1,8 do 3,4 l wody.

Ile prądu pobiera zmywarka gastronomiczna?

Z punktu widzenia użytkownika istotne jest też zużycie energii elektrycznej. Producenci profesjonalnych urządzeń dla gastronomii dbają o to, aby również ten parametr był zachowany na jak najniższym poziomie. Ile prądu pobiera zmywarka gastronomiczna? Całkowita moc przyłączeniowa tego typu urządzenia to zazwyczaj od kilku do kilkunastu kW, choć w największych i najmocniejszych modelach może ona być większa. Moc pompy myjącej to natomiast na przykład 0,6 kW w przypadku zmywarek podblatowych Winterhalter i 2,5 kW w przypadku zmywarek do garnków z serii UF. Wszystko to sprawia, że przeprowadzenie jednego cyklu zmywania, który trwa nie więcej niż 2-3 minuty, kosztuje naprawdę niewiele. Nawet przy uwzględnieniu faktu, że mycie naczyń w gastronomii wykonuje się wielokrotnie w ciągu dnia, koszty eksploatacyjne wysokiej jakości urządzenia nie są wysokie.

Sprawdź też: Dlaczego zmywarka gastronomiczna nie domywa naczyń – 5 najczęstszych przyczyn

Systemy, dzięki którym mycie naczyń w gastronomiijest tańsze

Jak to możliwe, że zużycie wody w zmywarce jest tak niskie? Dlaczego nawet jej intensywne użytkowanie nie podnosi znacząco rachunków za prąd? Powodem są zaawansowane technologie stosowane w tego typu urządzeniach. Warto zwracać na nie uwagę, ponieważ nie każdy producent stosuje podobne rozwiązania. Jakie systemy stosowane przez Winterhalter sprawiają, że mycie naczyń w gastronomii jest tak opłacalne?

  • Wydajne pompy myjące to podstawa. Dzięki nim możliwe jest usuwanie wszelkich zabrudzeń w rekordowo krótkim czasie. Tym samym zmywarka nie pobiera dużych ilości energii.
  • Odzysk ciepła to rozwiązanie, które wykorzystuje gorącą parę generowaną podczas zmywania do wstępnego ogrzania wody dopływowej. Dzięki temu do podgrzewania wody zużywana jest znacznie mniejsza ilość energii.
  • Konstrukcja pola mycia może z kolei zmniejszyć zużycie wody. W zmywarkach Winterhalter wykorzystywane jest innowacyjne pole mycia, dzięki któremu zużycie wody zmniejsza się nawet o 25%. Rozwiązanie wpływa również na zmniejszenie zużycia energii i detergentów!
  • Uzdatnianie wody poprzez specjalne filtry pozwala na skuteczniejsze zmywanie przy mniejszym zużyciu i w krótszym czasie. Pomaga to również zmniejszyć ilość wykorzystywanych detergentów i ochronić komponenty zmywarki przed osadzaniem się kamienia.

Nowoczesne zmywarki gastronomiczne to zaawansowane urządzenia stworzone z myślą o maksymalnej wydajności przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i wpływu na środowisko. Dowiedz się więcej o ich zaletach, możliwościach, doborze i zastosowaniu – zapraszamy na nasz blog.

Postaw na bezkompromisową czystość!
Bezpłatnie wyceń koszt najmu zmywarki przemysłowej dla Twojego lokalu

Zastanawiasz się, jaka zmywarka do naczyń gastronomiczna będzie dla Ciebie najlepsza? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania wynajmu lub ogólnej higieny i środków myjących? A może potrzebujesz porady w rozplanowaniu kuchni i zorganizowaniu procesu zmywania? Jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na Twoje pytania! Zostaw dane, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą, by jak najlepiej przedstawić Ci zmywarki przemysłowe do naczyń. Jesteśmy przekonani, że już po krótkiej rozmowie dokonasz właściwego dla siebie wyboru.

Posiadamy także odpowiednią chemię do zmywarek! Każda zmywarka Winterhalter do perfekcyjnych efektów zmywania potrzebuje właściwie dobranej chemii. Do naszych zmywarek zalecamy stosowanie dedykowanych środków myjących i nabłyszczających Winterhalter. Gwarantują one doskonałe rezultaty zmywania, pielęgnując przy tym urządzenie. Co więcej, są one niezwykle ekonomiczne w użyciu – dzięki nim każda zmywarka gastronomiczna uniwersalna oraz dedykowana pracuje ze zwiększoną wydajnością, dbając o Twoje oszczędności.

Napisz do nas!
Z przyjemnością porozmawiamy o Twoim zmywaniu! Doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu oraz przygotujemy wycenę
* Pola wymagane